SAHNE TOZU TİYATROSU

Haldun Dormen'e Sürpriz Doğum Günü

Medya

31 Mart 2023

Sahne Tozu | Haber - Haldun Dormen'e Sürpriz Doğum Günü

Sahne Tozu Tiyatrosunda Çifte Kutlama

Dünyanın her yerinde kutlanan Dünya Tiyatro Günü, Sahne Tozu Tiyatrosunda da coşkulu bir şekilde kutlandı. 

Kutlama Sahne Tozu Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Çağlar İşgören’in konuşmasıyla başladı.

“Tüm tiyatrocuların, tiyatroseverlerin, emekçilerin 27 Mart Dünya Tiyatro Gününü kutluyorum. Umuyorum ki tiyatro perdelerinin hepsi her daim yüzyıllar boyunca açık kalır, sahneler her zaman aydınlanır. Her zaman ışığı baki kalır. Hepinize geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Bugün Haldun Dormen de bizimle birlikte. Oyunumuza başlamadan önce sözü Haldun hocama bırakıyorum.” dedi.

Haldun Dormen “Hepiniz hoş geldiniz. Her birinizin tiyatro günü kutlu olsun. Tiyatro günü hep kutlanacak. Tiyatro 3000 yıldır sapasağlam ayakta. Hep ayakta kalmaya devam edecek. Sayenizde!” diyerek alkışlar arasında sözlerini bitirdi.

Kutlama konuşmasının ardından Sahne Tozu Tiyatrosunun en çok sevilen oyunlarından olan Başroldeki Kadınlar tiyatroseverler ile buluştu. Oyun boyunca kahkahalar durmadı. Seyirciyi gülme krizine sokan oyuncu kadrosu, oyunun sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı.

Haldun Dormen'e Doğum Günü Sürprizi

Oyunun ardından sahneye çıkan Çağlar İşgören “Sahne Tozu Tiyatrosu olarak hocam Haldun Dormen’in yolunda, Dormen ekolünü devam ettirerek ilerlerken bize her daim umut aşılayan Haldun Dormen’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Şimdi özel bir kutlama yapmak istiyoruz. Esas günü 5 Nisan ancak biz erken bir doğum günü sürprizi yapmak istedik.” diyerek Haldun Dormen’in doğum gününü kutladı.

 

Tüm salon eşliğinde Haldun Dormen'e coşkulu bir doğum günü kutlaması yapıldı. Sahneye Haldun Dormen’in tiyatro yaşantısında en sevdiği rolü olan Şahane Züğürtler adlı oyunda oynadığı karakterden yapılmış sürpriz doğum günü pastası getirildi. Haldun Dormen mutluluğunu dile getirerek seyirciyi selamladı. Haldun Dormen'in oyuncu kadrosuyla olan dansı geceye ayrı bir neşe kattı.

Çağlar İşgören, Dünya Tiyatro Günü kutlamasına davetli olarak katılan tüm tiyatroseverlere ve Vali Yardımcısı Erdoğan Özdemir’e, CGV Mars Dağıtım Genel Müdürü Serdar Can’a, CGV Mars Dağıtım Satış Müdürü Barış Atbaş’a, CGV Mars Cinema Group Bölge Müdürü Muharrem Binay’a, Pasaport Pizza Genel Müdürü Mükremin Özdemir’e ve Nazlı Baysu’ya teşekkürlerini sundu.