SAHNE TOZU TİYATROSU

LİMANDAKİ AŞK MÜZİKALİNİN DÜNYA PRÖMİYERİ YAPILDI

Genel

02 Kasım 2021

Sahne Tozu | Haber - LİMANDAKİ AŞK MÜZİKALİNİN DÜNYA PRÖMİYERİ YAPILDI

Sahne Tozu Tiyatrosu Kurucusu Çağlar İşgören’in yazıp yönettiği Limandaki Aşk Müzikali 27 Ekim Çarşamba saat 20.00’de dünya prömiyeri yaptı. Haldun Dormen, Göksel Kortay, Oya Başak, Necdet Aybek, Marie Claire gibi konuklar da müzikali izleyenler arasındaydı. Oyun sonunda sahneye davet edilen Çağlar İşgören oyuncularını tebrik etti. Çok heyecanlı ve mutlu olduğunu dile getiren İşgören gelen tüm konuklara teşekkür etti. İşgören “Saygıdeğer hocalarım İstanbul’dan oyunumuzu izlemeye geldi. Bugün benim sınavım. Biraz sonra hocalarıma soracağım umarım sınavı geçmişimdir. Ben bu oyunu 9 yıl önce yazmaya başlamıştım. 9 yıl boyunca hep hocalarıma danıştım. Bugün de beni kırmayarak buraya kadar geldiler. Huzurunuzda hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Ben hiçbir şeyi tek başıma yapmadım. Şuan sahnede gördüğünüz kadro kadar bir de sahne arkasında kalabalık bir kadromuz var. Prömiyerlerin klasiğidir. Hepsine sahneye davet edeceğim” diyerek Limandaki Aşk kadrosuna teşekkürlerini sundu. İşgören konuşmasının sonunda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Alya Dormen’in özel dans gösterisinin olacağını ve ardından Haldun Dormen’in yönettiği “Sen Nerden Çıktın” oyununun seyirci ile buluşacağının bilgisini verdi. Cumhuriyet Bayramı etkinliği saat 20.00’de Haldun Dormen Sahnesinde olacak.

Limandaki Aşk müzikalinin konusu özetle şöyle: İngiltere İspanya ile büyük bir savaşın ortasındadır.  Halk yeniden ortaya çıkan veba salgını ile mücadele etmektedir. Tüm bu karanlığın ortasında Rönesans Dönemi'nin aydınlık kraliçesi 1.Elizabeth büyük bir hazırlık içerisindedir. William Shakespeare’in o geceye özel yazdığı oyununun sergileneceği soylular balosu hazırlığı tüm hızıyla sürmektedir. Kraliçe Elizabeth soylular balosunda tüm soylulara büyük bir sürpriz hazırlamaktadır. Şehirde ise halk kendi halindeki yaşantısına devam ederken hiç umulmayan bir aşk filizlenmeye başlar. Sınıf farklılıklarını hiçe sayarak iki gencin yaşadığı bu aşk hiç beklenmeyen şekilde saraya kadar uzanacaktır.

Savaş, veba salgını ve sınıf farkı üçgeni arasında sıkışmış bir aşk… Elizabeth’in soylular balosu için hazırladığı büyük sürpriz ve saklanan büyük sırlar… Heyecanla izleyeceğiniz Limandaki Aşk müzikali 27 Ekim dünya prömiyerinden sonra Kasım ayı boyunca her cuma, cumartesi ve pazar Haldun Dormen Sahnesinde sahnelenmeye devam edecek.