HAZİNE AVI

HAZİNE AVI

Daha önce hiç yaşamadığınız bir heyecan sizi bekliyor! Kendinizi birdenbire sahnede bulmaya ve kazanmaya hazır mısınız?

Oyun Hakkında

Oyun Süresi: 1 Saat 30 Dakika (Tek Perde)
"Hazine Avı" bir yarışma programıdır. Yarışmaya katılmak isteyen 15 - 18 yaş arası yarışmacılar veli onayıyla sahneye çıkabilirler. 15 yaş altı seyirciler veli onayı olsa dahi yarışmaya katılamazlar. Sadece izleyiciyseniz  13+ olmanız yeterlidir. Yarışma kuralları açıklamada yer almaktadır. Okumanız önemlidir.

Hikaye

HAZİNE AVI Nedir?

Yarışmayı izlemeye gelmiş  seyircilerden bir gönüllü yarışmacı olarak seçilir. Yarışmacıdan gizli olarak sahne üzerinde oyun dekorunun herhangi bir yerine hazine saklanır. Yarışmacının yapması gereken tek şey verilen süre içinde hazineyi bulmaktır!

Ne kadar kolay görünüyor değil mi? İşte olay tam burada başlıyor! Yarışmacı hazineyi bulmaya çalışırken aynı zamanda kendisine verilen rolü de oynamak zorundadır! Sahne Tozu Tiyatrosu’nun profesyonel oyuncularıyla birlikte sahnede bir doğaçlama yapacak ve bu doğaçlama esnasında da etrafı arayarak hazineyi bulmaya çalışacaktır.

Buradaki amaç doğaçlama konusuna ve canlandırdığı karaktere uygun olacak şekilde, mantıklı sebeplerle arayarak hazineyi bulmaktır. Biliyoruz okurken bile heyecanlandınız ama merak etmeyin, sizden çok büyük bir yetenek beklemiyoruz. Sadece kurallara uymanız yeterli olacaktır. İlk kuralımız ise; oyuncularla birlikte rolünü hakkıyla yapmaktır!

Yarışmanın başından en sonuna kadar bir koordinatör sahnede olacak ve hem yorumları hem de oyunculara müdahaleleriyle yarışmaya renk katacaktır. Aynı zamanda yarışmacının da dostudur kendisi. Eğer yarışmacı verilen süre içinde parayı bulamazsa koordinatör doğaçlama sonunda yarışmacıya bonus haklar tanıyabilir! Tabii bunun için tek bir şartımız var, yarışmacının doğaçlama konusundan ve rolünden çıkmaması!

KURALLAR

 • Yarışmaya katılmak isteyen 15 - 18 yaş arası yarışmacılar veli onayıyla sahneye çıkabilirler. 15 yaş altı seyirciler veli onayı olsa dahi yarışmaya katılamazlar. Sadece izleyiciyseniz  13+ olmanız yeterlidir.
 • Yarışmacı, koordinatörün çekeceği bir kurayla belirlenecektir. Koordinatörün kurada çektiği koltukta oturan kişi yarışmacı olarak sahneye davet edilecektir. Koordinatörün çektiği koltukta oturan kişi yarışmaya katılmak istemez ise koordinatör yeniden bir kura çekecektir.
 • Salondaki her bir koltuk bir adet bilete denk gelmektedir. Bileti satın alan kişi yarışmacı adayı sayılacaktır. ancak bileti satın alan kişi dışında başka biri koltukta oturuyorsa,bilete sahip olduğunun ispatı koltukta oturan kişiye aittir. Sahne Tozu Tiyatrosu biletin ispatı açısından hiç bir sorumluluğa sahip değildir.
 • Sahneye çıkan yarışmacının gözleri bağlanacak ve kulağına da bir kulaklık takılacaktır. Yarışmacı kulaklıktan bir müddet yüksek sesle müzik dinlerken sunucu tüm seyircilerin ve doğaçlamada oynayan oyuncuların da görebileceği şekilde hazineyi sahnede bir yere saklar.
 • Seyirciden tek isteğimiz doğaçlama sırasında hazinenin yerini yarışmacıya söylememesidir.
 • Hazine saklandıktan sonra koordinatörümüz yarışmacı ve oyunculara doğaçlama konusunu söyleyecek ve doğaçlama başlayacaktır.
 • Yarışmacının hazineyi bulması için verilen süre 5 dakikadır. Doğaçlama başladıktan sonra yarışmacının sahneye girmesiyle süre başlar.
 • Yarışmacı doğaçlama konusuna uygun, mantıklı sebeplerle sahnede hazineyi aramak zorundadır. Yarışmacı konu ve rol dışına çıkarak hazineyi ararsa koordinatör doğaçlamaya müdahale edebilir ya da doğaçlamayı durdurabilir.
 • Yarışmacı eğer verilen süre içerisinde hazineyi bulamazsa ödül kazanamaz. Fakat eğer Jüri yarışmacının uyumundan, doğaçlamaya katkısından ve çabasından memnun kalırsa kendisine bonuslar verebilir.
 • İlk yarışmacı hazineyi bulamazsa bir sonraki yarışmacı için ödül ikiye katlanır.
 • Her programda toplam 5 yarışmacı yarışacaktır.

BONUSLAR

 • Telefon

Sahnede 5 tane telefon vardır. Koordinatör kendi önündeki telefonla yarışmacıyı arar. Yarışmacı doğru telefonu açarsa koordinatör yarışmacıya ek süre veya ipucu verebilir. Kendi doğaçlamaya bir anda dahil olabilir.

 • Bonus Kartları

Dekora hazinenin haricinde bonus kartlar da saklanmıştır. Yarışmacı bu kartları bulursa üzerimde yazan bonusu doğaçlamanın akışına uygun şekilde kullanabilir.

 • Sıcak-Soğuk

Koordinatör isterse seyirci doğaçlama dışında sıcak ve soğuk diye yönlendirerek yarışmacının hazineyi bulmasına yardımcı olabilir.

NOT

      •     Mevzuattan doğacak her türlü vergi, harç kuruma aittir.

      •     Yarışmaya katılmak yarışmayı kazanma garantisi vermez.

      •     Sahne Tozu Tiyatrosu koşulları dilediği gibi değiştirme ve yarışmayı durdurma hakkını saklı tutar.

      •     Seyirci yarışma hakkını ve biletini üçüncü kişilere devredemez, satamaz.

      •   Aynı koltuk için birden fazla bilet satışı olması halinde Sahne Tozu Tiyatrosu seyircinin bilet numarasını ve koltuğunu değiştirme hakkına haizdir. Bu halde seyirci hiçbir nam ve ad altında Sahne Tozu Tiyatrosu’ndan tazminat (ve bununla sınırlı olmamak üzere) talep edemez, hak ve iddiada bulunamaz.

Başa Dön